Jak napisać wpis na bloga w języku angielskim?

Wpis na bloga w kontekście nauki języka angielskiego jest jedną z najnowszych form stosowanych na egzaminie maturalnym. Nie dziwi jednak, że zdecydowano się na zawarcie tej formy na egzaminie sprawdzającym znajomość języka. Blogi są bowiem wytworem stosunkowo nowym, a młodzi adepci redagowania internetowych treści są z nimi za pan brat.

PISZ
Jak napisać wpis na bloga w języku angielskim?

Wpis na bloga w kontekście nauki języka angielskiego jest jedną z najnowszych form stosowanych na egzaminie maturalnym. Nie dziwi jednak, że zdecydowano się na zawarcie tej formy na egzaminie sprawdzającym znajomość języka. Blogi są bowiem wytworem stosunkowo nowym, a młodzi adepci redagowania internetowych treści są z nimi za pan brat. Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem dotyczącym redagowania wpisu na bloga po angielsku.

Wpis na bloga po angielsku

Dokonując wpis na bloga, styl, jakim powinniśmy się posłużyć, determinowany jest przed odbiorców naszego wpisu. Jeżeli naszym zadaniem będzie dokonanie wpisu, którego odbiorcami będzie grono naszych znajomych, logicznym jest, że taki wpis należy dokonać używając stylu nieformalnego, natomiast jeżeli czytelnikami naszej wiadomości będą osoby starsze, bądź przeznaczony on będzie dla grona pedagogicznego naszej szkoły, styl ten diametralnie się zmieni. W odróżnieniu od wpisu na bloga, który dokonalibyśmy na naszej prywatnej stronie internetowej, jesteśmy zobowiązani jednak przestrzegać form, które są wymagane przez oświatę i zawarte w poleceniu zadania. Logicznym zatem będzie zachowanie schematu wstęp-rozwinięcie-zakończenie, wraz z końcowym pozdrowieniem czytelników, jak i ich przywitaniem na samym początku. O ile na naszym blogu niekoniecznie dokonalibyśmy wpisu w dokładnie taki sposób, o tyle w przypadku wpisu, który jest zadaniem na ocenę, należy taki schemat zachować.

Wpis na bloga zalicza się do stosunkowo krótkich form pisemnych – jego długość powinna oscylować w granicach 130 słów.

Również temat wpisu jest tematem zupełnie otwartym, który ustalony jest przez polecenie. Teoretycznie tematem wpisu na blogu może być dosłownie wszystko – należy zatem dokładnie zapoznać się z instrukcjami w zadaniu, i na ich podstawie dokładnie rozplanować jaką informację i na jakim etapie naszego wpisu zamierzamy zamieścić.

Przydatne zwroty

Przygotowując wpis na bloga w języku angielskim, warto mieć na uwadze pewne zwroty i wyrażenia, dzięki którym nasz wpis zostanie lepiej odebrany przez czytelników. Oto przykłady:

Hello/Hi ... – Cześć/Witajcie ...
I am writing this one because ... – Piszę ten wpis, ponieważ ...
I don't know about you, but I ... – Nie wiem jak Wy, ale ja ...
I know/realise that ... – Wiem/Zdaje sobię sprawę, że ...
There is something that I want to mention. – Jest coś, o czym chcę wspomnieć.
... bothers me a lot. – ... nie daje mi spokoju.
Since/As ... – Ponieważ ...
I would like to hear from you on that. – Chciałbym usłyszeć Wasze zdanie na ten temat.
Leave a comment. – Pozostawcie komentarz.
Thanks for reading this piece/visiting my blog. – Dziekuję za przeczytanie wpisu/odwiedzenie mojego bloga.

Przykładowy wpis na bloga

Title:
Changes in the school

Entry:
Hello folks! Here's what I think about the upcoming changes in our school:

I don't know about you, but I don't see a need to replace the good ol' Mac with the most recent model. I know the ones we're working on are three years old at this point, but think about what the money paid in order to make the replacement could be spent on. I'd rather see the administration replace the chairs we must sit on – I can barely sit on mine!

Since the issue is starting to get really hot these days, do let me know what you think about the change. You can do so by posting a comment in the section below.

Thanks for dropping by and reading this piece. Sound off!

Dowiedz się również jak napisać dobry e-mail w języku angielskim. Pomocny w trakcie pisania okaże się słowniczek zwrotów, który przygotowaliśmy specjalnie dla Was!

Dodaj komentarz
User 4
duży jasiu 69
ponad 2 lata temu

ale pogchamp artykuł kc całym serduszkiem! <3

Odpowiedz
User 4
Karol
ponad 3 lata temu

Nie, chodziło mi o wpis na blog po angielsku

Odpowiedz
User 4
Klaudia
ponad 3 lata temu

Chodzi Ci o ten wpis? jak pisać blog po angielsku

Odpowiedz
User 4
Karol
ponad 3 lata temu

Świetny artykuł. Podobny znalazłem u copywritera, który pisze po angielsku profesjonalnie i sam noszę się z zamiarem rozpoczęcia bloga (art tutaj: https://www.copymark.eu/prowadzenie-bloga-po-angielsku-co-warto-wiedziec/) ale jeszcze muszę się pouczyć anglika;/

Odpowiedz
User 4
Kazik TV
prawie 5 lat temu

https://youtu.be/caRuhgJEbxU

Kazik TV - YouTube
NAUKA ANGIELSKIEGO: Jak zacząć mówić po angielsku?
Od wielu lat mieszkam w UK a nadal nie mówię po angielsku, co robić? Och gdybym słysząc taką deklarację za każdym razem dostawała 5 funtów! No jak to co robić? Mówić! Ćwiczyć... Nauka języka raczej nie odbywa się przez zapylenie czy osmozę. Trzeba się po prostu otoczyć tym językiem i stworzyć sobie okazje aby go używać.Od wymówek typu: nie mam z kim, nikogo tu nie znam, robi mi się słabo. Jak to nie masz z kim rozmawiać po angielsku w anglojęzycznym kraju? Z powodzeniem możesz zagadywać nieznajomych, zwłaszcza jeżeli odegrasz rolę klienta w sklepie czy kawiarni. Pamiętaj, że paraliżujący Cię przed mówieniem strach pochodzi tylko i wyłącznie od Ciebie! Uwierz mi, że Brytyjczycy są naprawdę wyjątkowo sympatyczni i nikt nie urwie Ci głowy jeżeli do nich zagadniesz. Na początku możesz powiedzieć asekuracyjne: I don't speak English well... a potem jedziesz! Słuchaj uważnie a nawet podsłuchuj ludzi dookoła siebie. Jeżeli czegoś nie rozumiesz to pytaj. I proszę Cię przestań tracić pieniądze na opłacanie polskiej telewizji aby oglądać Najprawdziwszą Prawdę, Rewelacyjne Newsy Wyssane z Palca czy Reklamy na Rozwolnienie lub jego Brak... Zamiast tego wyjdź z domu, otwórz oczy i uszy, weź ze sobą uśmiech i parasol i znajdź ludzi którzy będą chcieli z Tobą rozmawiać. Koniecznie zapisz się do biblioteki i dowiedz się jakie ma atrakcje. Brytyjskie biblioteki tętnią życiem!

Odpowiedz
User 4
Ilona
ponad 5 lat temu

Przed maturą spisywałam sobie zwroty, które mogą mi się przydać w zadaniu otwartym. Zwroty oraz słówka mi się przydały i korzystam z nich do dzisiaj-na studiach. Choć nie ukrywam ze bardzo bym chciała móc w końcu przeczytać ksiązkę po angielsku bez wertowania słownika. Cóz duzo pracy przede mną, ale trzeba w siebie wierzyć:)

Odpowiedz
0
0
0 0 0