Jak wygląda system oceniania w przypadków egzaminów LCCI? Ten artykuł poświęcony jest temu tematowi. Zapraszamy do lektury.
Egzaminy LCCI składają się zazwyczaj z dwóch komponentów – pisemnego oraz ustnego. Część pisemna, na którą składają się reading (czytanie) i writing (pisanie) to część obligatoryjna, która stanowi rdzeń takiego egzaminu. Istnieje również opcjonalna część ustna – speaking – która oceniana jest osobno. Odrębną częścią jest kolejna część, która nie jest obligatoryjna. Częścią tą jest rozumienie ze słuchu, czyli listening.
Jak już wspomnieliśmy, część pisemna – czytanie i pisanie – to rdzeń większości egzaminów LCCI. Niezależnie od poziomu egzaminu, do jakiego kandydat podchodzi (od A1 do C2 w skali Rady Europy), oceny prezentują się w następujący sposób:
Jak widzimy w powyższej skali ocen, by zdać egzamin pisemny LCCI, należy uzyskać przynajmniej 50% poprawnych odpowiedzi. Uzyskawszy powyżej 60%, otrzymujemy zaliczenie z wyróżnieniem, a powyżej 75% poprawnych odpowiedzi to egzamin zaliczony bardzo dobrze z wyróżnieniem.
Przed zapoznaniem się ze skalą ocen obowiązującej w części ustnej egzaminów LCCI, musimy przyjrzeć się 4 kryteriom, na jakich te bazują:
Ocena części ustnej jest ściśle powiązana z wypełnieniem wymagać związanych z powyższymi kryteriami. Oto dwie oceny, które można uzyskać w części ustnej:
Tak więc część ustna rządzi się swoimi prawami jeżeli chodzi o oceny. Aby zaliczyć egzamin ustny, musimy spełnić 3 z 4 kryteriów wymienionych powyżej. Zaliczenie połowy ze wszystkich z nich nie premiuje kandydata zdaniem egzaminu.
Wyniki części pisemnej pojawiają się po około 12 do 14 tygodniach od daty egzaminy. Czas oczekiwania spowodowany jest głównie faktem, iż prace wysyłane są do Londynu, gdzie sprawdzane są przez specjalistów w centrum egzaminacyjnym LCCI.
Wyniki egzaminu LCCI nie mają terminu ważności.
Zapoznaj się z innymi aspektami, w tym z poszczególnymi rodzajami egzaminów LCCI! Zapraszamy do działu poświęconemu tym egzaminom.